Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/enerjik/public_html/wp-content/themes/ortadoguenerji/pageawards.php on line 19 and defined in /home/enerjik/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1042

2017/Emirates Enerji Ödülleri – ‘’Büyük Enerji Projeleri’’ Birincilik Ödülü

Ortadoğu Enerji Grubu; Dubai Yüksek Enerji Konseyi tarafından düzenlenen Emirates Enerji Ödüllerinde “Büyük Enerji Projeleri” kategorisinde birinci oldu. Yenilikçi teknolojiler kullanarak yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji üreten, karbon emisyonlarını azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye katkıda bulunan “İstanbul Çöp Gazından Elektrik Üretimi” projesi ile Altın Ödül kazanılmıştır.

2015/Düşük Karbon Kahramanı

Ortadoğu Enerji Grubu çevreye yaptığı olumlu katkılardan dolayı Düşük Karbon Kahramanı Ödülü aldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Karbon Zirvesi'nde, Ortadoğu Enerji'ye Düşük Karbon Kahramanı Ödülü verildi. Avrupa Yakası Kemerburgaz-Odayeri Çöp Gazından Enerji Üretim Santralimiz ve Anadolu Yakası Şile-Kömürcüoda Çöp Gazından Enerji Üretim Santralimiz yılda 1 milyon tondan fazla karbondioksit azaltımı sağlayarak ödül almaya hak kazandı.

2011 / ICCI Enerji Oscar’ları - “En Çevreci Yatırımcı” ödülü

Şirketimiz, atıktan enerji üretimi alanında gerçekleştirdiği çevre dostu projelerle, ICCI 2011 – Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı kapsamında verilen Enerji Oscar Ödüllerinde, “ En Çevreci Yatırımcı” ödülünü kazanmıştır.

2013 / KOBİ Çevre Dostu Uygulama Jüri Özel Ödülü

Yeniliklere açık ve sahip olduğu başarma azmiyle her zaman en iyiyi üreten, çalışanları ve yaşattığı değerleriyle topluma ve çevreye duyarlı bir şirket olarak, Firmamız İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen İSO 13. Çevre ve Şehircilik Ödülleri’nde Çevre Dostu Uygulama alanında Jüri Özel Ödülü’nü kazanmıştır.

Avrupa KSS Ödül Programı Türkiye KOBİ Kategorisi ikincisi

Şirketimiz, Avrupa Komisyonu desteği ve CSR Europe & Business in the Community liderliğinde Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen İşbirlikleri, İnovasyon ve Etki için Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) Ödül Programı’nda ikincilik Ödülü’nü kazanmıştır.

Uluslararası Katı Atık Birliği'nde (ISWA), Ortadoğu Enerji adına "Gold Member" üyeliği.

Uluslararası Katı Atık Birliği’nde (ISWA), Şirketimiz adına “Gold Member” üyeliğimizi başlatmış bulunuyoruz. Bu üyelik ile birlikte, ilgili Birliğin çalışma gruplarına şirketimiz personellerinin katılımıyla atık alanındaki mevcut know how-ımızı geliştirme fırsatı yakalayacağız.

Tüm Atık ve Çevre Yönetimi Derneği Üyeliği

TAYÇED; ülkemizde çevre duyarlılığını artırmak, iştigal konuları çerçevesinde atık yönetimi sektörünü geliştirmek, sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde, etkin atık yönetimi uygulamalarının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar yapmak amacı ile kurulmuştur.