Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/enerjik/public_html/wp-content/themes/ortadoguenerji/page.php on line 17 and defined in /home/enerjik/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1042

Günümüzde küresel enerji politikaları, ağırlıklı olarak petrol ve doğalgaz tarafından belirlenmektedir. Petrol ve doğalgaz üreticileri için stratejik bir öneme sahip olan Türkiye, gelecekte enerji pazarı olmaya da aday bir ülkedir. Türkiye’nin mevcut petrol potansiyelinin tespiti, üretilmesi ve ekonomiye kazandırılması için kara alanlarının yanı sıra, son yıllarda denizlerdeki arama faaliyetlerine de ağırlık verilmektedir. Grubumuza bağlı “Ortadoğu Yeraltı Kaynakları Gaz Petrol Madencilik İnş. San. ve Tic. A.Ş.” şirketi yurt dışı partnerlerimizle birlikte petrol ve gaz arama çalışmalarını yürütmektedir.

Kav Madencilik

1996 yılında Gebze’de kurulan Kav Madencilik, Rusya ve Güney Afrika’dan ithal ettiği kömürlerin eleme, paketleme, toz presleme ve satışını yaparak ticari hayatına başlamıştır.

Kuruluşundan itibaren 1.500.000 ton ithalat ve satış gerçekleştiren Kav Madencilik alanını genişleterek Kocaeli/Derince limanında 2. tesisini kurmuştur.

Petrol Arama Ruhsatı

Ortadoğu Holding olarak var olan yatırımlarımızı geliştirmenin yanı sıra, yeni yatırım planlarımıza yeraltı kaynaklarını da ekledik. Yurtdışı partnerlerimizle birlikte Petrol ve Gaz arama çalışmalarını başlatmak için , ülkemiz sınırları dahilinde ruhsat başvurularımızı gerçekleştirdik.